Efsa Sabit Yorum yapılmamış

Erasmus + projesi INNOGROW kapsamındaki “Sınıf Eğitimi ve İş Geliştirme Atölyesi” başlıklı beş günlük seminer Selanik, Yunanistan’da 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

Seminerin amacı genç işsiz bireylerin, öğrencilerin ve küçük ve orta ölçekli işletme çalışanlarının inovasyon ve girişimcilik başlıkları altında çağdaş ve çapraz becerilerini geliştirmek idi.

Seminer, Yunanistan, İspanya, Romanya, İngiltere ve Türkiye’den gelen 16 katılımcı sayesinde başarıyla düzenlendi. Seminere aynı zamanda Yunanistan KİNNO Danışmanlık, İspanya KIM Bilgi İnovasyon Pazarlama, Romanya Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Ulusal Konseyi, Türkiye Makro Yönetim Geliştirme ve Danışmanlık Şirketi ve Gaziantep Teknopark ’tan tecrübeli konuşmacılar katıldı.

Beş günlük etkinlikte ilk üç gün modül içeriklerinin eğitimine ayrılması, diğer iki gün ise iş modelleri üzerinde tartışmalar ve daha uygulanabilir hale getirilmesi için düzeltmeler yapılması ile tamamlandı.

İnovatif Girişimcilik Kampı, çalışma grubu oturumları ile eğitim daha interaktif hale gelirken eğitim semineri başlıkları “Liderlik, Motivasyon ve Takım Yönetimi”, “İnovasyon Yönetimi”, “Yaratıcı Düşünme”, “Problem Çözme” ve “Stratejik Planlama” olarak gerçekleştirildi. Seminerde aynı zamanda katılımcıların yenilikçi iş fikirlerini sunmaya teşvik edilmesi ve konuyla ilgili uzmanlardan geribildirim almaları için uygun ortam sağlandı. 

Share This: