Admin Yorum yapılmamış

MAV Projesi, katılımcılara teknik bilgiler, sosyal beceriler, yaygın eğitim ve dil eğitimi gibi konulardadestek vererek, göçmen ve mülteci uyumunda başarının artmasını sağlayacaktır. Böylece, benzer farklı projeler için referans olma şansı elde ederek, hedeflenen sonuçların da ötesinde projenin sürdürülebilirliği sağlanacaktır.

Gönüllü olarak eğitilmek üzere belirlenen hedef gruplar, göçmen ve mülteci kadınlar, dil becerilerine sahip birinci nesil göçmenler & mülteciler ve ikinci nesil göçmenler ve mültecilerdir. Geliştirilen eğitim programı, Yaygın Öğrenme yöntemlerini benimseyecek ve motivasyon stratejilerine odaklanacaktır. Eğitmenler, projenin gönüllülük çalışmalarını ücretsiz çalışmak olarak değil aktif bir vatandaşlık aracı olarak teşvik edilmesini hedefleyeceklerdir.

Eğitmen Kılavuzu, göçmenlerin ve mültecilerin uyum sürecinin kolaylaştırılması için yetişkin gönüllüleri teşvik etmeyi amaçlayan eğitmenlere yönelik olarak, MAV Projesi – Göçmenlerin ve mültecilerin uyum sürecini desteklemek için yetişkin gönüllülerin eğitimi – çerçevesinde Avrupa Komisyonu’nun Erasmus+ programı desteği ile geliştirilmiştir.

Kılavuzun tamamını görüntülemek için lütfen tıklayınız. 

Share This:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir