Admin Yorum yapılmamış

MAV ProjesininGöçmenlerin ve mültecilerin uyum sürecini desteklemek için yetişkin gönüllülerin eğitimi – 5. Uluslararası Toplantısı ve Yaygınlaştırma Konferansı 25-26-27 Eylül 2019 tarihlerinde Stuttgart’ta düzenlendi.

MAV Projesi, göçmenler ve mültecilerin mesleki / sosyal uyumunu desteklemek için danışmanlık veya rehberlik yapacak gönüllülere odaklanmaktadır. MAV Projesinin çıktıları, eğitmen kılavuzu, gönüllüler için çevrimiçi öğrenme aracı ve iletişim aracı olacaktır.

25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen uluslararası ortaklar toplantısı sırasında son kontroller yapılmış ve ortaklardan işin ilerlemesine ilişkin geri bildirimler alınmıştır.

Ertesi gün, yaygınlaştırma konferansı yapılmıştır. Konferansın resmi açılışından sonra, birçok konuşmacı göçmenlerin entegrasyonunun geliştirilmesiyle ilgili değerli katkılar sağlayan konuşmalar yapmıştır ve proje ortaklarının temsilcileri genel proje ilerlemesi hakkında bilgi vermiştir.

Böylece, proje başarılı bir tamamlanma sürecine girmiştir.

Proje ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi için proje web sitesini ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share This:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir